Türkçe Öğretmenleri 4 Bin Ek Atama İstiyor

Şubat ayında yapılan 20 binlik alımda Türkçe Öğretmenliği branşı 1093 gibi düşük bir alımla, tüm eğitim camiasını şaşırttı. Türkçe öğretmen açığının haddinden fazla olduğu ortadadır. Bununla birlikte verilen az kontenjanlarla, bu açığın makası daha da açılmaktadır. Diğer branşların bir çoğunda öğretmen mezuniyetiyle alım arasındaki makas darken, Türkçe öğretmenliğinde her geçen gün makas açılmaktadır.

Yapılacak olan 20 bin ek atama için Türkçe öğretmenleri ümitlerini sürdürmekle birlikte bir yandan da yetkililere ulaşamamanın üzüntüsü içerisindeler. Özellikle Milli Eğitim, İnsan Kaynakları müdürü Hamza Aydoğdu başta olmak üzere yetkililerle görüşme talebinde bulunan Türkçe öğretmenlerinin sesine tüm camia oldukça sağır gözükmektedir. Türkçe öğretmenlerinin makul istekleri dinlenmeli ve eğitim sistemimizin bel kemiği olan bu branş için gerekli iyileştirmeler yapılmalıdır.

Türkçe atamalarına dair bu başlık altında yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

2 Yorum on Türkçe Öğretmenleri 4 Bin Ek Atama İstiyor

 1. Durdunaz Topal
  26/02/2019 at 09:34

  Günümüzde çok büyük iletişim sorunları var maalesef ki. Bu sorunların en büyük sebebi dili kullanmayı bilememektir. Bunu aşmanın en iyi yolu da Türkçe’yi sadece teknik olarak değil uygulamalı olarak öğretmek, kullanımda örnek olmaktır. Bunu en iyi biz Türkçe öğretmenleri yapar. Bu nedenle hakkımız olan 4000 kontenjanı istiyoruz. Çabanız bizim için çok önemli. Teşekkür ederiz.

  Cevapla
 2. Ecmeo
  26/02/2019 at 13:05

  Ana dilimize hak ettiği değer verilmelidir.Kültürün taşıyıcısıdır dil.Milleti millet yapan unsurlardandır.Dile verilmeyen değer gelecek adına yapılan en büyük tehlikedir.Bunu sayin Bakanimiz Ziya Selçuk ile aşacağımıza olan inancımız sonsuz umarız en kısa zamanda hak ettiği değer verilir dilimize ve bu denli kutsal mesleğe.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.