Egitimyonetimi.org satışa sunulmuştur. İletişime geçmek için tıklayınız

Kitap: Örgüt Kültürünü Değiştirmek – Ali Rıza Terzi

Kitaplar • 5 sene önce
Kitap Adı: Örgüt Kültürünü Değiştirmek
Yazar: Doç. Dr. Ali Rıza TERZİ
Yayınevi: Detay Yayıncılık
Basım Yeri ve Yılı: Ankara, 2016Arka kapaktan:
“Örgüt kültürü konusunda Türk Eğitim Bilimleri alanyazınındaki ilk çalışmalardan birini yapmış olduğumuz günden bu yana, değerli araştırmacılar tarafından örgütsel kültür alanyazınına kuramsal ve araştırmaya dayalı yeterince bilgi kazandırılmıştır.

Buzdağı metaforu ile açıklamaya çalışan örgütsel kültürünün yüzeydeki görünür kısmının suyun hemen altındaki ortak paylaşımlardan neşet ettiği, daha derinde yer alan kısmının ise kanıksanmış varsayımlara dayalı olduğu örgüte ait tüm hikayeyi anlamak için içeriden biri olmak gerektiği şeklinde ortak bir kabulün alanyazında var olduğunu söylemek mümkündür.

Elinizdeki kitap, örgütsel kültür ile ilgili tartışmaya bir adım sonraya taşımak isteyenlere katkı sağlamak amacıyla örgütsel kültür değişimi kavramının merkeze alan bir çalışmadır ve bilinebildiği kadarıyla da ilktir.

Kitapta örgüt kültüründe değişimin olabileceği üzerine uluslararası akademik alanyazında ileri sürülen tezlerin genel bir analizi yapılmıştır. Kitabın özellikle örgütsel kültür değişimi hakkında söz söylemek isteyenlere katkı sağlayacağı umulmaktadır.”

Okur Yorumu: Eğitim Yönetimi üzerine Yüksek Lisans yapan arkadaşlar için ve özellikle Örgütler üzerine çalışan dostlar için paha biçilemez bir başyapıt, bir başvuru kaynağı. Sayın Terzi’ye emeklerinden dolayı minnettarız. Ayrıca yine “Örgüt Kültürü”yle alakalı “Örgüt Kültürü” isimli bir eseri daha var. Bulabilirsem önümüzdeki günlerde kütüphaneme ekleyeceğim ve buradan içeriğine dair detaylar paylaşacağım.

💬 Yorumlar