Egitimyonetimi.org satışa sunulmuştur. İletişime geçmek için tıklayınız

Kitap: Aytaç Açıkalın Kitabı – Sıddık Akbayır

Kitaplar • 5 sene önce

Eğitime, Eğitim Yönetimi’ne ve okul yöneticiliğine ilgi duyan her kesimden insanın tanıdığı ve saygı gösterdiği bir insandır Aytaç Açıkalın. Ondan ders almış, yayınlarını takip etmiş, konferanslarına gitmiş herkesin, hürmetle bahsettiği bir akademisyendir. Bu kitap da böyle takdire şayan, emektar kişiliğin hayat hikayesini ele alıyor.

Aytaç Açıkalın Kitabı, Sıddık Akbayır’ın editörlüğünde Aytaç Açıkalın hakkında fazlasını merak edenler için hazırlanmış, bulunmaz bir hazine. Kişisel yaşantısını, Akademik Yaşantısını ve ondan süzdüğü tecrübelerini, Eğitim Yönetimi’ne sirayet eden yönlerini, birincil ağızla anlatmış, hikaye tadında bir oto-biyografi.  182 sayfadan oluşan eser, 20 bölümden oluşuyor ve Pegem Akademi yayınlarınca okurlarıyla buluşuyor.

Kitabın bölümleri: ‘Coğrafya Kaderdir’, Sıhhiye Osman Fehmi, Herkesin Çocukluğu Kendine Cennet, Yoksulluk Gizli Bir Kefendi, İlkokul, Elazığ, Kuzey: Suyun Kıyısı, Diyarbakır, Gazi Eğitim Enstitüsü, Malatya, Van, Kastamonu, Hatay, Edirne, Ankara, Anadolu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Pegem Serüveni, İstanbul, Çanakkale
💬 Yorumlar

  1. erdi demir
    7 sene önce

    Aytaç hoca tek başına bir okuldur.