Metin tasarımı

Kitap: Aytaç Açıkalın Kitabı – Sıddık Akbayır

08/08/2017

Eğitime, Eğitim Yönetimi’ne ve okul yöneticiliğine ilgi duyan her kesimden insanın tanıdığı ve saygı gösterdiği bir insandır Aytaç Açıkalın. Ondan ders almış, yayınlarını takip etmiş, konferanslarına gitmiş herkesin, hürmetle bahsettiği bir akademisyendir. Bu kitap da böyle takdire şayan, emektar kişiliğin hayat hikayesini ele alıyor.

Aytaç Açıkalın Kitabı, Sıddık Akbayır’ın editörlüğünde Aytaç Açıkalın hakkında fazlasını merak edenler için hazırlanmış, bulunmaz bir hazine. Kişisel yaşantısını, Akademik Yaşantısını ve ondan süzdüğü tecrübelerini, Eğitim Yönetimi’ne sirayet eden yönlerini, birincil ağızla anlatmış, hikaye tadında bir oto-biyografi.  182 sayfadan oluşan eser, 20 bölümden oluşuyor ve Pegem Akademi yayınlarınca okurlarıyla buluşuyor.

Kitabın bölümleri: ‘Coğrafya Kaderdir’, Sıhhiye Osman Fehmi, Herkesin Çocukluğu Kendine Cennet, Yoksulluk Gizli Bir Kefendi, İlkokul, Elazığ, Kuzey: Suyun Kıyısı, Diyarbakır, Gazi Eğitim Enstitüsü, Malatya, Van, Kastamonu, Hatay, Edirne, Ankara, Anadolu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Pegem Serüveni, İstanbul, Çanakkale
1 Yorum
  • erdi demir 09/08/2017

    Aytaç hoca tek başına bir okuldur.

Yorum yapmak için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir